RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wojna na poznańskiej uczelni

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Studenci chcą, by z akademika wyrzucić chłopaka, który doniósł policji na swoich kolegów. Po tym zawiadomieniu funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, którzy mieli w komputerach nielegalne oprogramowanie. Dziś sytuację na uczelni próbował uspokoić rektor.

Studenci wciąż się boja przeszukań, a z drugiej strony było słychać chęć zemsty, którą od kilku dni widać też na plakatach ze zdjęciem sprawcy zamieszania i podpisem „Konfident”. Stąd apel rektora wspieranego przez prawnika i księdza o spokój:

Zyskiem z tej cyberowojny nazwać można wspólne szukanie sposobu na używanie tylko legalnych programów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: