RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wieczerza dla ubogich u franciszkanów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Blisko tysiąc osób bezdomnych, ubogich i samotnych zasiadło wieczorem w Krakowie do wigilijnej wieczerzy w krużgankach klasztoru oo. franciszkanów. Była to już siódma taka wigilia.

Na wieczerzę przybył metropolita krakowski arcybiskup Stanisław Dziwisz. Po wspólnej modlitwie i życzeniach abpa oraz przedstawicieli władz miasta, uczestnicy wigilii połamali się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej kolacji.

Na długich stołach pojawiły się tradycyjne świąteczne potrawy: zupa fasolowa z makaronem, ryba, kapusta, słodkie ciasta i napoje.

Po wieczerzy każdy uczestnik otrzymał paczkę z żywnością. Wzruszeni uczestnicy wigilii podkreślali, że "w taki dzień trzeba być razem".

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: