RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mięsno-wigilijne dylematy Polaków

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rok temu Kościół oficjalnie zezwolił na jedzenie mięsa podczas wigilijnej kolacji. Mimo to zachęca jednak do podtrzymywania tradycji i przygotowywania 12 postnych potraw.

Wielu Polaków pozostaje przy tradycyjnym składzie wigilijnych potraw. Pytani przez reportera RMF gdańszczanie nie mają wątpliwości, że mięsa w wigilię jeść się nie powinno. - Nie, je się na co dzień, to teraz nie trzeba - mówią.

Kościół dał zezwolenie na jedzenie mięsa, więc kotlet czy kiełbasa nie będzie dziś grzechem. A jeszcze kilkaset lat temu za złamanie postów groziła kara wybicia zębów – i co gorsza, była egzekwowana.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: