Wielu Polaków pozostaje przy tradycyjnym składzie wigilijnych potraw. Pytani przez reportera RMF gdańszczanie nie mają wątpliwości, że mięsa w wigilię jeść się nie powinno. - Nie, je się na co dzień, to teraz nie trzeba - mówią.
Kościół dał zezwolenie na jedzenie mięsa, więc kotlet czy kiełbasa nie będzie dziś grzechem. A jeszcze kilkaset lat temu za złamanie postów groziła kara wybicia zębów – i co gorsza, była egzekwowana.