RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W "Halembie" mogło dojść do łamania prawa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W kopalni "Halemba" prawdopodobnie złamano przepisy bezpieczeństwa - takie są wstępne ustalenia komisji Wyższego Urzędu Górniczego. Przed miesiącem w wybuchu metanu i pyłu węglowego zginęło 23 górników.

W takiej atmosferze gazowej, jaka była tam w tym miejscu, robót górniczych się nie prowadzi - mówi prezes Wyższego Urzędu Górniczego, Paweł Buchwald.

Prezes WUG dodaje, że spostrzeżenia członków komisji, co do możliwych nieprawidłowości przy organizacji robót zostaną zweryfikowane dopiero po przeprowadzeniu wizji lokalnej w rejonie katastrofy. Ze względu na przekroczone stężenia metanu i tlenku węgla będzie to możliwe za około 6-8 tygodni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: