RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Samochód wjechał w tłum demonstrantów, jedna osoba nie żyje

Autor: Sobota, 12 sierpnia (22:08)

​Samochód wjechał w sobotę w grupę demonstrantów, protestujących przeciwko wiecowi skrajnej prawicy w Charlottesville w stanie Wirginia. Mer Charlottesville Mike Signer poinformował na Twitterze, że jedna osoba zginęła. Są też ranni.

Według agencji Associated Press "biali nacjonaliści" zorganizowali wiec w proteście przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej (1861-1865).

Około dwóch godzin przed incydentem z samochodem doszło do gwałtownych starć między uczestnikami wiecu i kontrdemonstracji.

(ph)

Źródło: PAP
Tagi: USA
Dalsza część artykułu pod materiałem video: