RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Dramat na jeziorze George`a

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

21 osób zginęło wczoraj na jeziorze George`a w stanie Nowy Jork po tym, jak zatonął statek wycieczkowy. Ofiary to pasażerowie, którzy nie mieli na sobie kamizelek ratunkowych.

Na pokładzie znajdowało się 47 osób, głównie emerytów. Władze sprawdzają hipotezę, że 12-metrowy statek wywrócił się, gdy obok przepływała większa jednostka i na jeziorze powstały fale.

Jezioro George leży ok. 80 km na północ od Albany w górach Adirondack.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: