Szans na zmianę przepisów niestety nie ma. Według Igora Krajnowa, dzisiejsze przepisy są dobre i jasno mówią kto może bezpłatnie jeździć autobusem, tramwajem czy metrem. Według urzędników ZTM są to dzieci które jeszcze nie chodzą do szkoły.
Dlatego pokuszę się o stwierdzenie, że winni wszystkiemu nie są urzędnicy ale rodzice, którzy w ogóle nie powinni posyłać swoich dzieci do szkoły. Wtedy na pewno wyjdzie taniej. Będzie można zaoszczędzić nie tylko na biletach, ale na książkach, ubraniach czy kanapkach.