Już za cztery lata droga na wysokości wjazdu do Zakopanego ma mieć po dwa pasy w każdym kierunku. Będą też pasy pomocnicze, wiadukty, nasypy i ekrany dźwiękochłonne.
Mieszkańcom Zakopanego ta koncepcja się nie podoba. Mają żal do władz miasta, że nie zapytały ich o zdanie. - W samym Zakopanem mają być wyburzone 82 budynki, wliczając w to Poronin – 124 - tłumaczy jedna z mieszkanek stolicy Tatr.
Być może nie wszystko jeszcze stracone. Przedstawiciel Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obiecał zmiany w planach modernizacji. Wyburzonych ma być 40 procent budynków mniej, a wszystkie zmiany mają być konsultowane z właścicielami potrzebnych do przebudowy terenów.