RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Nawet 200 tys. ludzi bez prądu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z powodu silnych opadów śniegu i wiatru ok. 200 tysięcy mieszkańców województwa śląskiego nie ma prądu. Wciąż sypie i jak donosi nasz reporter, naprawa sieci energetycznych w wielu miejscach może potrwać do wieczora.

Bardzo trudna jest sytuacja na kolei. Gałęzie drzew w wielu miejscach pozrywały sieć trakcyjną, wiele pociągów ma duże opóźnienia; niektóre są unieruchomione.

Na drogach grzęzną nawet piaskarki – tak było między Wisłą a Szczyrkiem. Nieprzejezdna jest droga z Ogrodzieńca do Olkusza. We wschodniej Małopolsce miejscami bardzo silnie sypie śnieg.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: