RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przed sąd za przetrzymywanie książek

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Biblioteka miejska w Olsztynie wysyła do swoich nieuczciwych czytelników, którzy przetrzymują wypożyczone ksiązki, ostateczne upomnienia. Ostrzega w nich, że jeżeli książki nie zostaną zwrócone, sprawa zostanie skierowana do sądu.

To się zbiera kilkaset książek, które są przetrzymywane - mówi jedna z pracownik biblioteki.

Olsztynianie są jednak sceptycznie nastawieni do pomysłu bibliotekarzy. - To sa niepotrzebne koszty: dla biblioteki i dla osoby, która wypożycza książki - mówi jeden z mieszkańców miasta.

Posłuchaj relacji reporterki RMF:

Jak sprawdziła nasza reporterka Beata Tonn, w sądzie grodzkim są już wyroki skazujące nieuczciwych klientów wypożyczalni kaset wideo i płyt DVD. Wyroku za przetrzymywanie książki jeszcze nie było.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: