O tym, że posłowie posiadają więcej przywilejów niż inni obywatele, ankietowani nie mają wątpliwości; uważa tak aż 97% pytanych. Ponad 41% jest jednak zdania, że parlamentarzyści nie zasługują na takie zaszczyty i dlatego nie przyznaliby posłom żadnych szczególnych przywilejów. Pozostali ankietowani, choć uznali, że to odpowiedzialny i ważny zawód, to byli raczej mało hojni w rozdzielaniu potencjalnych przywilejów poselskich.
I tak ponad 36% respondentów uważa, że posłom powinien przysługiwać urlop dłuższy niż przedstawicielom innych zawodów. Niecałe 30% twierdzi, że powinni mieć oni prawo do posiadania samochodu służbowego z kierowcą. Tylko jedna czwarta uznaje za słuszny przywilej, jakim jest immunitet poselski. A co z zarobkami parlamentarzystów? Posłuchaj relacji reportera RMF Tomasza Skorego:
Bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej i koleją przyznałoby posłom około 16 procent ankietowanych.