RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poprawczak szkołą dla psów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wychowankowie zakładu poprawczego w Ignacewie niedaleko Łodzi będą szkolić psy z łódzkiego schroniska. To nowy program resocjalizacyjny, mający nauczyć wychowanków ośrodka odpowiedzialności.

Szkolenie potrwa kilka miesięcy i będzie prowadzone w tzw. systemie szwedzkim - nauka poprzez nagradzanie. Zwierzęta otrzymają certyfikaty, by później mogły być wykorzystywane do dogoterapii lub pomocy niepełnosprawnym.

Wychowankowie są już przygotowywani do szkolenia. Chęć udziału w eksperymencie zadeklarowało 16 chłopców. Jak ocenia Krzysztof Waligórski, dyrektor zakładu, każda forma resocjalizacji jest dobra.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: