RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Okradziony pomnik w centrum Katowic

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Złodzieje odcięli i ukradli laskę z monumentu generała Jerzego Ziętka, jednego z najbardziej znanych Ślązaków – informuje reporter RMF. Jego pomnik w samym centrum Katowic stoi zaledwie od kilkunastu dni.

To nie pierwszy przypadek okradania pomników w stolicy Górnego Śląska. W ostatnich kilku latach ginęły tam między innymi szabla marszałka Piłsudskiego oraz napisy z pomników Ofiar Katynia i górników z kopalni Wujek. Wszystkie te elementy udało się odnaleźć.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: