Dzisiaj w nocy zmarł Zygmunt Moszkowicz, zastępca redaktora naczelnego portalu Interia. Miał 61 lat. W Interii pracował od 17, wielokrotnie angażował się we wspólne projekty portalu i radia RMF FM.

Zygmunt Moszkowicz skończył Akademię Górniczo-Hutniczą, był także absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ostatnich latach prowadził zajęcia z dziennikarstwa internetowego na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

Cytat

Dzisiaj w nocy odszedł na zawsze Zygmunt Moszkowicz, zastępca redaktora naczelnego portalu Interia - nasz wielki przyjaciel, mądry nauczyciel i najwspanialszy człowiek, jakiego znaliśmy. Był z nami od zawsze i na zawsze z nami zostanie.
pracownicy Interia.pl

Zygmunt Moszkowicz dla wielu obecnych i byłych pracowników Interii był jego filarem, symbolem i dobrym duchem. "Służył nam radą, doświadczeniem, wspierał, ale i ganił, ale tylko wtedy, kiedy na to zasłużyliśmy. Był sprawiedliwy i wyrozumiały" - wspominają go współpracownicy portalu.

"Choć czasem się na niego za to denerwowaliśmy, stał na straży etyki nie tylko dziennikarskiej, ale zwykłej, ludzkiej. Pilnował dobrego imienia redakcji, ale też każdego z nas będąc mediatorem, rozjemcą i sędzią pokoju w jednym. Zawsze zdawaliśmy się na jego wyczucie i jego mądrość" - opowiadają o nim jego koledzy po fachu.

"Imponował nam dyscypliną i samozaparciem. Do pracy miał 26 kilometrów - jeździł rowerem, kiedy nam nie chciało się przejechać sześciu kilometrów. Pościł w Adwencie, nie tylko dla sprawności ciała, ale by "nakarmić" duszę" - piszą o Zygmuncie jego współpracownicy.

Cytat

Kochaliśmy go też za nadzwyczajne poczucie humoru. Był gwiazdą każdej firmowej imprezy, na których śpiewał i grał na gitarze
pracownicy Interia.pl


Miał 61 lat. Odszedł o wiele za wcześnie...