RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MŚ: Czwarte miejsce polskich szablistek

Publikacja: Sobota, 15 października (13:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie szablistki zajęły czwarte miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w Lipsku. W walce o brązowy medal przegrały z Węgierkami 38:45.

Polki, walczące w składzie: Bogna Jóźwiak, Katarzyna Karpińska, Aleksandra Socha i Irena Więckowska, w półfinale przegrały z Rosjankami 36:45. Wcześniej pokonały zespół Kanady 45:24, a w ćwierćfinale wygrały z Chinkami 45:41.

Do półfinału turnieju drużynowego nie zdołała awansować drużyna florecistów. Sławomir Mocek, Tomasz Ciepły, Wojciech Szuchnicki i Radosław Glonek w 1/16 finału wygrali z reprezentantami Iranu 45:26, w kolejnej rundzie pokonali zespół Korei Płd. 45:36, a w ćwierćfinale ulegli Francuzom 34:42.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: