Jezdnia bez najmniejszych szczelin to prezent, ale nie dla kierowców, tylko naukowców. Będzie to dla nich poligon doświadczalny, na którym będą sprawdzać, jak zachowuje się taki nowoczesny beton w polskich warunkach klimatycznych i drogowych np. zimą.
Przeciętny kierowca nie odczuje żadnej różnicy. Na razie nie stać nas na to, aby takim betonem budować wszystkie autostrady. A szkoda – mówią kierowcy.
Wykorzystanie nowej technologii spowodowałoby wzrost kosztów budowy o 5 procent, czyli kilkanaście milionów euro. Dlatego też na razie musimy się zadowolić jednym kilometrem.