Z takiej sytuacji najbardziej cieszą się uczniowie, którzy mają teraz dodatkowe ferie. Decyzję o odwołaniu lekcji podjął wójt, który przyznał, że zima zaskoczyła w tym roku nawet najstarszych Mazurów.
Na zimę narzekają także kierowcy, którzy muszą się dziś zmagać z ograniczającymi widoczność opadami śniegu. Jazdę utrudnia też silny wiatr, który nawiewa śnieg na drogi. Służby drogowe nie nadążają z odśnieżaniem.