RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Krakowscy radni chcą ulżyć mieszkańcom

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Krakowscy radni chcą wprowadzić 25-procentową bonifikatę od opłaty za wieczyste użytkowanie. Ma to, przynajmniej częściowo, złagodzić skutki niedawnych drakońskich podwyżek. Nierzadkie są przypadki, gdy opłata za użytkowanie gruntu wzrosła prawie dwustukrotnie.

Szansę na bonifikatę mają osoby najmniej zamożne, renciści, emeryci, a także ci, których dochód ledwo starcza na przeżycie od pierwszego do pierwszego. Grupa radnych są tak wysokie, że mogą zrujnować niejeden domowy budżet. Stąd pomysł, aby w czasach kryzysu nieco ulżyć mieszkańcom. To są dochody gminy i ma prawo nimi dysponować. To forma pomocy dla mieszkańców - mówi radny Włodzimierz Pietrus:

Sama bonifikata wejdzie w życie, gdy tylko zostanie zaakceptowana przez Radę Miasta.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: