RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kosztowny system zabezpieczenia Okęcia

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej 13 milionów złotych mógł stracić Skarb Państwa na umowie podpisanej przez poprzedni zarząd Portów Lotniczych - donosi nasz reporter. Tym samym potwierdzają się informacje RMF FM dotyczące śledztwa w sprawie nieprawidłowości terminala na Okęciu.

Umowa dotyczyła budowy nowego systemu zabezpieczeń wokół lotniska. Sprawę bada prokuratura apelacyjna w Poznaniu.

Przypomnijmy, po przypadku, gdy jeden z dziennikarzy dostał się na płytę lotniska, zdecydowano się na nowe ogrodzenie, które w przypadku lotniska nie jest zwykłym płotem, a konstrukcją nafaszerowaną elektroniką. Stąd też duży koszt przedsięwzięcia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: