RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Korea: Telefoniczne łącze Północ-Południe

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po raz pierwszy od podziału Półwyspu Koreańskiego przed 60 laty uruchomiono komercyjne połączenie telefoniczne między Północą a Południem. Na razie abonenci z Korei Południowej mogą dzwonić tylko do północnokoreańskiego miasta Kesongu.

W okolicach tego miasta oba kraje budują park przemysłowy.

Uruchomienie linii telefonicznej do Kesongu stało się możliwe dzięki zgodzie USA na wysłanie odpowiedniego sprzętu technicznego do Korei Płn.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: