W okolicach tego miasta oba kraje budują park przemysłowy.
Uruchomienie linii telefonicznej do Kesongu stało się możliwe dzięki zgodzie USA na wysłanie odpowiedniego sprzętu technicznego do Korei Płn.
Po raz pierwszy od podziału Półwyspu Koreańskiego przed 60 laty uruchomiono komercyjne połączenie telefoniczne między Północą a Południem. Na razie abonenci z Korei Południowej mogą dzwonić tylko do północnokoreańskiego miasta Kesongu.
W okolicach tego miasta oba kraje budują park przemysłowy.
Uruchomienie linii telefonicznej do Kesongu stało się możliwe dzięki zgodzie USA na wysłanie odpowiedniego sprzętu technicznego do Korei Płn.