RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Konin: Przekleństwo kopalni

Publikacja: Poniedziałek, 12 grudnia (20:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ta kopalnia jest zagrożeniem dla jeziora – mówią ekolodzy, którzy protestują przeciwko rozbudowie kopalni węgla brunatnego Konin. Okoliczni mieszkańcy z kolei będą musieli poszukać sobie nowych domów.

Mieszkańcy są zbulwersowani. - Oni bez nas tą decyzję podjęli. Ma być kopalnia i już - żali się jedna z kobiet mieszkających na terenach, gdzie wydobywany ma być węgiel brunatny. Wiele osób nadal wierzy, że uda się uniknąć przeprowadzek.

Nowe miejsce wydobycia ma być zlokalizowane w pobliżu nadgoplańskiego parku przyrody. Zdaniem ekologów, eksploatacja nowego złoża zniszczy jezioro Gopło. O interwencję w tej sprawie do ministra środowiska wystąpił prezydent Inowrocławia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: