RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japonia bardziej przychylna paniom

Publikacja: Poniedziałek, 26 grudnia (12:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polityka prokobieca wkracza do Japonii. Rząd w Tokio chce przyjąć na najbliższe kilka lat plan, który zakładałby większą rolę pań w życiu publicznym.

Japońscy deputowani zaproponowali, by w ciągu najbliższych 15 lat zwiększyć o 30 procent liczbę kobiet zajmujących kierownicze stanowiska. Obecnie w Japonii tylko 9 procent kobiet to menedżerowie czy dyrektorzy.

Źródło: brak

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: