RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jan Paweł II nie obawiał się szpiegów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jan Paweł II nie obawiał się, że jest szpiegowany przez agentów w Watykanie – stwierdził były rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro-Valls w wywiadzie dla włoskiej telewizji RAI.

Oczywiście papież wiedział, że są w Rzymie Polacy, którzy mogli donosić. Ale jego stanowisko było zawsze takie samo: niech donoszą, i tak nie mamy nic do ukrycia - podkreślił Navarro-Valls.

Zapytany, czy Jan Paweł II podejrzewał o współpracę z tajnymi służbami któregoś ze swych współpracowników, odparł: Nigdy mi tego nie mówił. Nigdy nie słyszałem żadnego komentarza tego typu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: