RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francuzka podziękowała za przeszczep twarzy

Publikacja: Piątek, 2 grudnia (16:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Merci” – było pierwszym słowem wypowiedzianym przez francuską pacjentkę, gdy obudziła się z narkozy po pionierskiej operacji przeszczepu twarzy. Kobieta czuje się dobrze. W czasie operacji nie doszło do żadnych komplikacji.

39-letnia kobieta została w maju okaleczona przez psa. W czasie operacji przeszczepiono jej nos, wargi i podbródek, które pobrano od osoby w stanie śmierci mózgowej.

Przeszczep twarzy budzi ogromne wątpliwości natury etycznej - dlatego, mimo rozwiązanych problemów technicznych, po raz pierwszy dokonano go dopiero teraz.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: