Dziewięciolatek zdobył szczyt Aconcagua
Publikacja: Piątek, 27 grudnia (23:39)
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)
Dziewięciolatek z Kalifornii został najmłodszym zdobywcą szczytu Aconcagua w Argentynie - najwyższego szczytu obu Ameryk. Tyler Armstrong wspiął się na szczyt o wysokości 6962 metrów w Boże Narodzenie - podali w piątek organizatorzy wyprawy.
Chłopiec zdobył Aconcaguę razem z ojcem, Kevinem, i tybetańskim szerpą Lhawangiem Dhondupem.
Według Nicolasa Garcii, który w Mendozie zajmuje się logistyczną stroną wyprawy, Tyler był o wiele mniej zmęczony niż ojciec i przewodnik, kiedy zeszli już do obozu bazowego.
(jad)