RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dolny Śląsk: Woda pitna od 5 lat z beczkowozu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkańcy wsi Pełczyce koło Oławy na Dolnym Śląsku od 5 lat nie mają bieżącej wody. Sanepid stwierdził, że wiejskie ujęcie jest skażone. Gmina od lat obiecuje budowę wodociągu i na obiecankach się kończy.

Wójt gminy obiecuje, że na Boże Narodzenie woda w Pełczycach wreszcie popłynie. Z mieszkańcami Pełczyc rozmawiał reporter RMF Michał Szpak:

Fot. Michał Szpak RMF

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: