RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Chcesz się uspokoić, pij herbatę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Filiżanka aromatycznego napoju pozwala obniżyć poziom stresu – wskazują najnowsze badania naukowców z Londynu. Czarna herbata wpływa na poziom hormonów stresu w naszym organizmie; szybciej się regenerujemy po nerwowych przeżyciach, spokojniej też reagujemy na stres dnia codziennego.

Zdaniem badaczy z Londynu, herbata ma i krótkotrwałe, i długotrwałe działanie. Badani, którzy przez sześć tygodni spożywali po cztery filiżanki herbaty dziennie, reagowali na stresujące przeżycie łagodniej niż inni, np. znacznie mniejszym wzrostem poziomu hormonu stresu – kortyzolu, we krwi.

Badanie było tak skonstruowane, by wykluczyć ewentualne uspokajające znaczenie samej czynności picia herbaty. Jej odstresowujące właściwości to tylko i wyłącznie skutek jej chemicznego składu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: