RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Białoruś: Dymisja ambasadora Polski

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ambasador Polski na Białorusi Tadeusz Pawlak podał się do dymisji. Na razie nie wiadomo, co miałoby być przyczyną tej decyzji. Szef MSZ Stefan Meller ma teraz zdecydować, czy przyjmie rezygnację dyplomaty.

Tadeusz Pawlak pod koniec lipca został odwołany do kraju na konsultacje w związku z represjami władz w Mińsku wobec działaczy Związku Polaków na Białorusi. 10 października wrócił do Mińska, co spotkało się z niejednoznacznym przyjęciem ze strony Polaków na Białorusi i białoruskiej opozycji.

Zdaniem Mellera, rezygnacja ambasadora nie ma nic wspólnego ze stosunkami między Polską a Białorusią.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: