Właśnie na pieszych i rowerzystów policjanci mają zwracać szczególną uwagę. Oni bowiem, według statystyk, uczestniczą w ponad połowie wypadków drogowych.
Akcja potrwa do końca listopada. Policjanci będą rozdawać rowerzystom i pieszym odblaskowe opaski, kamizelki i przywieszki. Ostrzegają też, że wszystkich bez odpowiedniego oświetlenia będą karać mandatami.