RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bełchatów: Piesi i rowerzyści pod lupą policji

Publikacja: Sobota, 5 listopada (16:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rowerzystów jeżdżących bez świateł po zmierzchu i łamiących przepisy pieszych będą teraz częściej łapać policjanci z Bełchatowa. Rozpoczyna się tam bowiem akcja „Zero tolerancji dla beztroski na drodze”.

Właśnie na pieszych i rowerzystów policjanci mają zwracać szczególną uwagę. Oni bowiem, według statystyk, uczestniczą w ponad połowie wypadków drogowych.

Akcja potrwa do końca listopada. Policjanci będą rozdawać rowerzystom i pieszym odblaskowe opaski, kamizelki i przywieszki. Ostrzegają też, że wszystkich bez odpowiedniego oświetlenia będą karać mandatami.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: