Aż do Danii, na niewielką wyspę MØn, doleciał mały balonik wypuszczony przez jedną z uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu. Dzieci wypuściły w niebo 99 niebieskich balonów w rocznicę zburzenia muru berlińskiego. Były do nich przypięte karteczki z informacją o rocznicy i prośbą o kontakt, gdyby ktoś balonik odnalazł. Do szkoły napisała mieszkająca w Danii Polka.

Balonik odnalazła jej szefowa, Dunka, na jednej z plaż. Początkowo kobiety myślały, że to akcja promocyjna lokalnej partii, która używa niebieskiego koloru w swoich kampaniach. Szybko wyjaśniło się jednak, że to balonik z Polski. - Nie spodziewałam się, że doleci tak daleko. To chyba z tysiąc kilometrów - mówi Zuzia Kaczmarek, która wypuściła balon i podpisała się na dołączonej karteczce. - Ciekawe, gdzie doleciały pozostałe.

Dziewczynka, której balonik doleciał do Danii już napisała do Polki; informacja o znalezisku „zza morza” pojawiła się również w miejscowej, duńskiej gazecie. Uczniowie czekają teraz na kontakty zwrotne od innych znalazców.