W środowych spotkaniach Premier League nie oszczędzano bramkarzy rywali. Zarówno Arsenal Londyn, jak i Manchester United bardzo wysoko pokonały swoich rywali.

Manchester, z Tomaszem Kuszczakiem w bramce, urządził sobie prawdziwą kanonadę na Old Trafford. Już w pierwszej połowie bramkarz Wigan, Chris Kirkland, musiał trzykrotnie wyjmować piłkę z siatki. Były golkiper Liverpoolu doznał urazu i na drugą połowę spotkania już nie wyszedł, zmienił go Michael Pollitt. Drugi bramkarz Wigan też nie miał łatwego życia. Ostatecznie "Czerwone Diabły" wygrały bowiem 5:0.

Z kolei w przeciwległej bramce, Tomasz Kuszczak miał bardzo niewiele pracy. Zachował czyste konto, ale nie wymagało to od Polaka zbytniego wysiłku.

Arsenal niemal równie gładko uporał się z Portsmouth, ale na wyjeździe. "Kanonierzy" strzelili rywalom aż 4 gole. Rywali stać było tylko na honorową bramkę w wykonaniu Nadira Belhadj. Łukasz Fabiański przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Portsmouth - Arsenal 1:4 (0:2)

0:1 Eduardo 27. min

0:2 Nasri 42. min

0:3 Ramsey 69. min

1: 3 Belhadj 74. min

1:4 Song 81. min

Manchester United - Wigan Athletic 5:0 (3:0)

1:0 Rooney 28 min