RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

4 Brytyjczyków zginęło w Iraku

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

4 żołnierzy brytyjskich zginęło, a 3 zostało ciężko rannych w ataku na łódź patrolową niedaleko Basry na południu Iraku – poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony.

Brytyjczycy zostali zaatakowani na dzielącej Irak i Iran drodze

wodnej Szatt al-Arab, powstałej z połączenia Eufratu i Tygrysu.

Prawdopodobnie eksplodowała bomba własnej roboty.

Na południu Iraku, najspokojniejszej części kraju, stacjonuje ponad 7 tys. brytyjskich żołnierzy. Od czasu inwazji USA na Irak w 2003 roku zginęło 125 Brytyjczyków.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: