3-letnia dziewczynka została pogryziona przez 2 rottweilery. Dziecko bawiło się wraz z matką na terenie ośrodka wypoczynkowego niedaleko Wałcza w Zachodniopomorskiem. Dziewczynkę zaatakowały psy biegające bez kagańców.

Dziewczynkę natychmiast przewieziono na oddział dziecięcy szpitala wojskowego w Wałczu. Psy pogryzły jej prawą nogę. Jednak – jak mówią lekarze – 3-letnia Julia będzie chodziła, bo nie zostały naruszone kości. Dziewczynkę czeka długa rehabilitacja.

3-latka właściwie żyje tylko dzięki swojej matce, która podbiegła i wzięła ją na ręce. Posłuchaj relacji reportera RMF Piotra Lichoty:

Odpowiedzialność za pogryzienie dziecka ciąży tylko i wyłącznie na właścicielach psów. Zwierzęta biegały bowiem bez kagańców po terenie ośrodka. Za uszczerbek na zdrowiu grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – wyjaśnia nadkomisarz Anna Kurowska.

W Szczecinie zmarła 5-letnia dziewczynka pogryziona przez psa. Dziecko trafiło wczoraj do tamtejszego szpitala klinicznego z ciężkimi obrażeniami głowy i szyi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja i prokuratura. czytaj więcej

To już drugi w ostatnim czasie przypadek pogryzienia przez psa w Zachodniopomorskiem; kilka tygodni temu pies zagryzł pięcioletnią dziewczynkę.