RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francja: Czy powstanie Luwr Bis?

Publikacja: Sobota, 28 sierpnia (16:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Część eksponatów z paryskiego Luwru ma trafić do nowego centrum ekspozycyjnego na północy Francji. To pomysł rządu. Jednak wielu specjalistów uważa, że takie rozwiązanie jest - delikatnie mówiąc - nieporozumieniem.

Francuski rząd chce stworzyć Luwr II, bo – jak tłumaczą władze - w salach paryskiego muzeum część eksponatów po prostu się nie mieści. Część zbiorów przechowuje się w podziemnych magazynach i publiczność nie może ich oglądać. Poza tym, na północy Francji za mało jest turystycznych atrakcji kulturalnych.

Zdaniem wielu specjalistów pomysł jest chybiony – gdyż obrazy i rzeźby znajdujące się w magazynach Luwru nie są na tyle ciekawe, aby specjalnie dla nich stworzyć nowe muzeum.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: