RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wlk. Brytania chce... chować dwutlenek węgla

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zamiast ograniczać emisję gazów cieplarnianych, można je… chować. Na taki kontrowersyjny pomysł wpadł brytyjski rząd. Byłoby ekologicznie i ekonomicznie.

Brytyjski rząd chce przeznaczyć ponad 40 milionów euro na opracowanie technologii składowania dwutlenku węgla z kominów elektrowni w wyeksploatowanych polach naftowych i gazowych pod dnem Morza Północnego.

Korzyść byłaby podwójna: uniknięcie kar za łamanie postanowień układu z Kioto oraz wydobycie resztek ropy, które tkwią w podziemnych zbiornikach. Gdy wtłoczy się do nich sprężony dwutlenek węgla, ciśnienie wypchnie ropę na powierzchnię.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: