Salony odnowy biologicznej działające w portugalskich hotelach coraz częściej oferują klientom kąpiele w... czerwonym winie. Takie terapie odmładzające i relaksacyjne upowszechniły się głównie w dolinie rzeki Duero, skąd pochodzą najlepsze trunki w kraju.

Chociaż hotelowe spa przyciągają klientów winoterapią praktycznie w każdym regionie Portugalii, to północna część kraju może poszczycić się najbogatszą ofertą tego typu atrakcji. Ich celem jest zarówno oczyszczanie, jak i odmładzanie naskórka.

Popularność zabiegów kosmetycznych na bazie czerwonego wina rośnie systematycznie od pięciu lat. Zaczynają się one upowszechniać nie tylko w wysokiej klasy hotelach, ale również w zwyczajnych salonach piękności. Jednym z najczęstszych zabiegów z wykorzystaniem trunku są maseczki z ciepłego wina - wyjaśnia Andreza Dutra, specjalistka ds. estetyki ciała.

Winny hydromasaż, a może kąpiel w beczce?

Hotelowe gabinety kosmetyczne oferują w ramach winoterapii kąpiele w winie z dodatkiem gorącej wody oraz masaże z użyciem ekstraktów winnych, a także zabiegi oczyszczania skóry moszczem winnym i pestkami winogron. Oferowana jest też kąpiel w beczkach po winie lub w wypełnionych trunkiem wannach z hydromasażem.

Kosmetolodzy polecają winoterapię szczególnie osobom z suchą skórą, rozstępami naskórka oraz nadmiarem cellulitu. Odradzają ją natomiast w przypadku stanów zapalnych skóry.

Nieodłącznym elementem winoterapii jest konsumpcja trunku. Eksperci wskazują, że popijanie czerwonego wina działa odprężająco, wzmagając efekt zabiegów kosmetycznych. Napój serwowany jest zwykle po masażu i owinięciu folią ciała kuracjusza, co pozwala na lepsze przyswojenie substancji odżywczych ukrytych w winie.

(bs)