Na razie wciąż nie wiadomo, jak samica orangutana wydostała się z klatki. Po chwilowym odzyskaniu wolności małpa wspinała się na słupy i huśtała na drzewie. Film ze zdarzania zarejestrował jeden z turystów.
Wkrótce potem odwiedzający zoo zostali ewakuowani. Opiekunowie orangutana musieli go tymczasowo uśpić, żeby z powrotem przenieść go do klatki.
(abs)