Przed Dolby Theatre w Hollywood trwają wielkie przygotowania do niedzielnej ceremonii wręczenia Oscarów. Na ulicy położono już czerwony dywan, ustawiono trybuny dla widzów. Teraz czas na dekoracje.


Tak naprawdę to co widzicie poniżej do wejście do centrum handlowego. Ale w niedzielę będą tam szły największe gwiazdy. Sklepy, które znajdują się po bokach zostaną zasłonięte czerwonymi kotarami. Ustawione zostaną wielkie posągi Oscarów. Obłożone zostaną kwiatami. 

W czwartek w Hollywood odsłonięto figurę woskową Cate Blanchett. Swoją drogą uśmiałem się mocno bo było wielkie odliczanie, kurtyna, oklaski. A potem dziennikarze stacji telewizyjnych stawali  obok woskowej figury i...  nadawali swoje relacje stojąc u boku "gwiazdy".

Po ceremonii wręczenia Oscarów rozpocznie się Bal Gubernatora czyli wielkie przyjęcie wydawane przez szefa amerykańskiej akademii filmowej. W menu znajdą się naprawdę wykwintne dania. Ale będzie też typowo po amerykańsku. Mini burgery. 

Meteorolodzy ku uciesze organizatorów zapowiadają na niedzielę słoneczną pogodę. W przeszłości zdarzało się, że trzeba było nad czerwonym dywanem stawiać namiot by nie został zalany wodą. W tym roku jest naprawdę pięknie. Tak jak na zdjęciu poniżej.