W sierpniu minęło 40 lat od jego śmierci. Wiadomość o śmierci Elvisa Presley’a była szokiem. Zmarł 16 sierpnia 1977 roku. Miał zaledwie 42 lata. Oficjalnie, powodem zgonu był atak serca. W Graceland Elvis Presley spędził 20 lat swojego życia. Posiadłość kupił w 1957 roku za 100 tysięcy dolarów. Od 1982 roku w Graceland mieści się Muzeum Elvisa.

Przyjeżdżają tu fani piosenkarza z całego świata. Dla Memphis do żyła złota.  Graceland rocznie odwiedza ponad 650 tysięcy osób.  

Wiosną tego roku tuż obok Graceland otwarty został nowy kompleks - Muzeum Elvisa. Inwestycja pochłonęła 45 milionów dolarów. 

W ceremonii otwarcia uczestniczyła była żona piosenkarza Priscilla Presley. Oprócz kompleksu, w którym wyeksponowano pamiątki po Elvisie Presley’u, na terenie nieruchomości wybudowano też luksusowy hotel z 450 pokojami. Cena za nocleg rozpoczyna się od 300 dolarów. 

Ogólnie w nowe atrakcje zainwestowano 137 milionów dolarów.  Czy warto odwiedzić Graceland? Na pewno tak. Nawet jeżeli nie jest się fanem króla rocka.