Wisła Kraków przegrała 0:1 z Górnikiem Zabrze w spotkaniu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo podopiecznym Adama Nawałki zapewniło trafienie Michała Jonczyka w końcówce meczu.

Pierwszą połowę spotkania lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 3. minucie mogli objąć prowadzenie. Nakoulma wyszedł sam na sam z Pareiką, ale uderzył fatalnie i futbolówka minęła bramkę.

Napastnik Górnika jeszcze raz w pierwszej połowie był bliski umieszczenia piłki w siatce, ale w 39. minucie piłka po jego znakomitym strzale "szczupakiem" minęła bramkę. Wisła najgroźniejszą sytuację stworzyła sobie w 15. minucie, jednak strzał Ilieva świetnie wybronił Skorupski.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Wisła przeważała i stworzyła kilka dogodnych okazji do zmiany wyniku. Za każdym razem przeszkodą okazywał się jednak bardzo dobrze dysponowany bramkarz gości. Kiedy wydawało się już, że w Krakowie nie padnie żadna bramka, Nakoulma wypatrzył wbiegającego w pole karne Jonczyka i dograł mu znakomitą piłkę. Napastnik, który zaledwie 10 minut wcześniej pojawił się na boisku, strzałem z ostrego kąta pokonał Pareikę.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Michał Jonczyk (87)

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Kew Jaliens (9. Michał Czekaj), Junior Diaz, Dragan Paljic - Ivica Iliev (80. Andraz Kirm), Daniel Brud (46. Rafał Boguski), Tomas Jirsak, Łukasz Garguła, Gervasio Nunez - David Biton.

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Michael Bemben, Adam Danch, Michał Pazdan, Mariusz Magiera - Paweł Olkowski (79. Michał Jonczyk), Mariusz Przybylski, Krzysztof Mączyński (60. Aleksander Kwiek), Tomasz Zahorski (68. Arkadiusz Milik), Adam Marciniak - Prejuce Nakoulma.