Reprezentacja Hiszpanii wygrała z Koreą Południową 1:0 w towarzyskim meczu rozegranym w Innsbrucku. Jedynego gola w 86. minucie strzelił zawodnik Sevilli - Jesus Navas.

Podopieczni Vicente del Bosque wyszli na to spotkanie w mocno rezerwowym składzie. Szkoleniowiec Hiszpanów, który jest z kadrą od lipca 2008 roku, postanowił posadzić na ławce m.in. takich piłkarzy jak: Xavi, David Villa, Xabi Alonso, Carles Puyol czy Gerrard Pique.

W pierwszej połowie, mimo bardzo dużej przewagi zespołu z Półwyspu Iberyjskiego kibice nie obejrzeli bramek. W drugiej części Del Bosque dokonał kilku roszad, które rozruszały linię ofensywną jego drużyny. Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem, piłkę w siatce rywali umieścił Jesus Navas.

Obie reprezentacje przygotowują się w austriackim Innsbrucku do nadchodzących mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki.