Piłkarze Słowacji, którzy tak rewelacyjnie grali na mistrzostwach świata w RPA, doznali przykrej porażki w eliminacjach do Euro 2012. Nasi południowi sąsiedzi przegrali z Armenią 1:3.

Słowacy, którzy eliminacje do Euro 2012 rozpoczęli od wygranych w Bratysławie z Macedonią i w Moskwie z Rosją (po 1:0), niespodziewanie przegrali w Erywaniu z Armenią 1:3. Byłego bramkarza Legii Warszawa Jana Muchę pokonali w pierwszej połowie Jura Mowsisjan, a po przerwie Geworg Gazarjan i Henrik Mchitarjan. Honorowego gola dla gości strzelił w 37. minucie Vladimir Weiss - syn i imiennik selekcjonera drużyny narodowej. 90 minut spędził na placu gry były bramkarz warszawskiej Legii Jan Mucha.

Zwycięstwo Ormian było w pełni zasłużone. Gospodarze wyraźnie dominowali, czego wyrazem jest statystyka strzałów na bramkę: 10-5.

Słowacy będą mieli okazję do rehabilitacji już we wtorek. W Żylinie będą gościć Irlandczyków.

Armenia - Słowacja 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Jura Mowsisjan (23), 1:1 Vladimir Weiss (37), 2:1 Geworg Gazarjan (48), 3:1 Henrik Mchitarjan (89).