Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie działalności Europejskiego Centrum Opieki Dla Osób Starszych w Konstancinie-Jeziornie. Jak dowiedział się reporter RMF FM, to efekt kontroli mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, przeprowadzonej w placówce.

Kontrolerzy stwierdzili, że opieka nad osobami starszymi w domu pomocy w Konstancinie sprawowana jest niewłaściwie i może zagrażać zdrowiu i życiu pensjonariuszy. 

Urząd Wojewódzki polecił też sanepidowi oraz Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzenie oddzielnych kontroli w ośrodku. 

Kontrolerzy stwierdzili między innymi nieuzasadnione wiązanie pacjentów, czy ogólny bałagan panujący w palcówce. 

We wstępnych wnioskach napisali też o nienależytym zapewnieniu warunków bytowych i niewystarczającej liczbie wykwalifikowanego personelu.

Wykryli również braki dokumentacji potwierdzającej wykonanie usług opiekuńczych oraz braki dokumentacji zatrudnienia pracowników na umowę o pracę. 

W ośrodku - jak twierdzą - nie było też zaleceń lekarskich i gospodarki lekowej. 

Mamy komentarz ośrodka

Nie ma mowy o nieprawidłowościach w naszej placówce. Kontrola wojewody to efekt działań konkurencji - tak przedstawiciele Europejskiego Centrum Opieki Dla Osób Starszych w Konstancinie-Jeziornie komentują informacje RMF FM. 

Ośrodek czeka na informację z urzędu wojewódzkiego. Informuje, że odniesie się do zarzutów, gdy się z nimi zapozna. Już jednak twierdzi, że zarzuty nie mają podstaw. Według przedstawicieli placówki, to kolejny etap działań konkurencji. Dodatkowo - jak usłyszał reporter RMF FM od jednego z pracowników domu opieki - prawnicy dyrekcji sami rozważają zawiadomienie do prokuratury na działania kontrolerów. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: