Przez kolejną falę upałów, która dotarła do Polski, kilkadziesiąt gmin w całej Polsce, wśród nich kilka z Mazowsza, apeluje do mieszkańców o rozsądne wykorzystywane bieżącej wody.

"Mając na względzie utrzymanie dostawy wody do celów socjalno- bytowych, zwracamy się z prośbą do mieszkańców o ograniczenie poboru wody oraz racjonalne jej wykorzystywanie. W związku z powyższym, prosimy o ograniczanie korzystania z wody z wodociągów na cele: podlewania i zraszania trawników, klombów, ogrodów, mycia pojazdów, oraz napełniania basenów rekreacyjnych. Dziękujemy za zrozumienie" - brzmi fragment komunikatu gminy Łochów w powiecie węgrowskim.

SPRAWDŹ PROGNOZY NA CZWARTEK

Z kolei Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brwinowie podkreśla w komunikacie, że "zwraca się z prośbą o ograniczenie korzystania z wody do podlewania i korzystanie z niej jedynie dla celów bytowych. Stacje Uzdatniania Wody pracują z pełną wydajnością, jednak dla zapewnienia dostaw w godzinach szczytu zapotrzebowania może dochodzić do zmniejszenia ciśnienia w sieci wodociągowej lub czasowych przerw w dostawach wody". 

W czwartek i piątek do Polski dotrze kolejna fala upałów. Większość regionów objęta jest ostrzeżeniami przed upałami co najmniej drugiego stopnia w trzystopniowej skali.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.