Mimo kryzysu w drugim secie Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Premier w Dubaju z pulą nagród 2,513 mln dolarów. Polska tenisistka pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:3, 2:6, 6:3.

Radwańska miała w tym spotkaniu lepsze i gorsze momenty. Początek meczu ułożył się po myśli odważnie grającej Garcii, która objęła prowadzenie 2:0. Ósma w rankingu WTA Polka szybko odrobiła jednak straty i systematycznie powiększała przewagę. Pomagały jej w tym coraz liczniejsze błędy sklasyfikowanej o 22 pozycje niżej rywalki.

W drugim secie 25-letnia krakowianka rozstrzygnęła na swoją korzyść zaciętego pierwszego gema, ale później dopadła ją niemoc. Garcia znów trafiała wszystkie ryzykowne zagrania, a podopieczna Tomasza Wiktorowskiego nieraz nawet nie ruszała do piłki. Przy stanie 1:4 Radwańska, wyraźnie osłabiona, poprosiła o przerwę medyczną. Zmierzono jej temperaturę i ciśnienie i po blisko dziesięciu minutach wróciła na kort.

Losów tej partii nie była już w stanie odwrócić, ale w decydującym secie wróciła do dobrej dyspozycji i nie miała większych kłopotów z zapewnieniem sobie zwycięstwa.

Było to trzecie spotkanie tych zawodniczek. Oba poprzednie miały miejsce w ubiegłym sezonie - w maju w Madrycie lepsza była Polka, a we wrześniu w Wuhan triumfowała Francuzka.

W pojedynku o ćwierćfinał Radwańska zmierzy się z Hiszpanką Garbine Muguruzą.