Piłkarz reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak uzyskał negatywny wynik drugiego testu na koronawirusa - poinformował PZPN. Jeszcze we wtorek miał dołączyć do reprezentacji w Londynie. 31-letni piłkarz może zagrać w środowym meczu z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata.

We wtorek rano PZPN ogłosił, że Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa. Drugi z nich nie wystąpi w Londynie, natomiast pomocnik Lokomotiwu Moskwa jest ozdrowieńcem - w związku z tym polska federacja od razu podjęła rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia piłkarza do meczu.

W ciągu dnia przeprowadzono drugi test Krychowiaka i okazało się, że wynik tym razem jest negatywny.

Mamy potwierdzenie, iż test Grzegorza Krychowiaka jest negatywny. I mamy nadzieję, że wkrótce do nas dołączy - przekazał Filip Adamus z PZPN w trakcie konferencji prasowej na stadionie Wembley. 

"Zawodnik może zagrać w środę na Wembley. Jeszcze dzisiaj, jeżeli wszystko będzie w porządku, powinien dotrzeć do Londynu" - przekazał we wtorek wieczorem Jakub Kwiatkowski, który pełni również funkcję team menedżera reprezentacji Polski.


Na Wembley bez Lewandowskiego. "Mamy inne rozwiązania"

Już wcześniej było wiadomo, że na Wembley nie wystąpią zakażeni koronawirusem Mateusz Klich i rezerwowy bramkarz Łukasz Skorupski. Kontuzja kolana wyeliminowała kapitana Roberta Lewandowskiego. Lewandowski w niedzielnym meczu kwalifikacji MŚ z Andorą (3:0) w Warszawie zdobył dwie bramki, ale opuścił boisko w 63. minucie. Jak się okazało, doznał urazu kolana.

Paulo Sousa przyznał na konferencji, że brak Roberta Lewandowskiego jest dużą stratą, ale jako trener musi sobie z tym poradzić. Mamy inne rozwiązania i wierzę, że przyniosą skutek - dodał szkoleniowiec polskich piłkarzy.

Jestem optymistą i wierzę, że sobie z tymi poradzimy. To też sygnał dla innych piłkarzy, aby pokazali swoją siłę, mentalność - powiedział Sousa podczas konferencji prasowej na Wembley.

Selekcjoner potwierdził też, że ponownie w wyjściowym składzie wyjdzie bramkarz Wojciech Szczęsny.

Początek środowego meczu o godz. 20:45.