Polscy siatkarze rozegrają dzisiaj kolejny mecz w turnieju olimpijskim. Tym razem biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną. Ostatnią szansę na polski medal w szermierce spróbują wykorzystać natomiast florecistki. Z kolei w pływackim finale na 200 m st. grzbietowym popłynie Radosław Kawęcki.

Jak na razie nasi siatkarze na igrzyskach fundują kibicom huśtawkę nastrojów: od euforii po zwycięstwie nad Włochami (3:1), których w ostatnim secie wręcz zdeklasowali, po rozczarowanie po porażce z Bułgarami (1:3).

Najbliższy przeciwnik jest podopiecznym Andrei Anastasiego doskonale znany. Polska reprezentacja grała z Argentyńczykami niespełna dwa tygodnie temu podczas Memoriału Huberta Wagnera w Zielonej Górze. Biało-czerwoni odnieśli wówczas łatwe zwycięstwo 3:0. Trzeci mecz naszych siatkarzy w igrzyskach rozpocznie się o godzinie 17.30.

Ostatnia szansa na medal w szermierce

Honoru polskiej szermierki będą bronić dzisiaj florecistki. Jak dotąd turniej jest dla biało-czerwonych wyjątkowo nieudany. Większość zawodników została wyeliminowana już po pierwszej walce. Tak było m.in. w rywalizacji indywidualnej we florecie: Sylwia Gruchała, Małgorzata Wojtkowiak i Martyna Synoradzka nie wygrały żadnego pojedynku.

W turnieju drużynowym może być jednak inaczej. O godz. 11.30 Polki zmierzą się z Francuzkami. Zwycięski zespół będzie już w półfinale.

Radosław Kawęcki popłynie w finale na 200 m st. grzbietowym

Kawęcki po niezbyt udanych eliminacjach, w których uzyskał dopiero 14. rezultat, w półfinale popłynął już znacznie lepiej. Do finału wszedł z piątym wynikiem, ale o medal będzie niezwykle trudno. Początek decydującego wyścigu o godzinie 20.48.

Starty pozostałych polskich reprezentantów

W judo zaprezentuje się dziś Daria Pogorzelec. O godz. 11.19 pierwszą walkę stoczy ze Słowenką Anamari Velensek. Jeśli wygra, jej kolejną rywalką będzie Niemka Heide Wollert.

W eliminacjach pływania wystąpi troje Polaków: Kacper Majchrzak na 50 m st. dowolnym, Konrad Czerniak na 100 m st. motylkowym oraz Alicja Tchórz na 200 m st. grzbietowym.

W kajakarstwie górskim wystartują w półfinale Marcin Pochwała i Piotr Szczepański w C2 oraz Natalia Pacierpnik w K1. W eliminacjach dwójka kanadyjkarzy uzyskała piąty czas, a zawodniczka KKK Kraków była dziewiąta. Jeśli powtórzą te wyniki, wystąpią w finałach, które rozpoczną się o 16.18 (C2) i 16.57 (K1).

W Weymouth kolejne wyścigi żeglarskie. Popłyną: Piotr Kula (klasa Finn), Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki (Star), Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek (49er), Zofia Noceti-Klepacka (RS:X) oraz Przemysław Miarczyński (RS:X). Ten ostatni zajmuje najwyższą lokatę z Polaków - jest drugi.

Dziś rozpocznie się również rywalizacja w kolarstwie torowym, dyscyplinie, w której olbrzymie ambicje mają gospodarze igrzysk. Już pierwszego dnia na welodromie pojawi się polska drużyna sprinterów: Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński i Damian Zieliński. Jak twierdzi trener Grzegorz Krejner, dobrym wynikiem będzie miejsce w pierwszej ósemce.

Ponadto wystartują Marta Pihan-Kulesza w wieloboju gimnastycznym oraz Michał Rapcewicz na koniu Randon w ujeżdżeniu.