Środa to kolejny dzień igrzysk, który upłynął pod znakiem walki Polaków o medale. Niestety miłej niespodzianki nie sprawił nasz szermierz Radosław Zawrotniak, który przegrał w 1/16 finału z reprezentantem Senegalu Alexandrem Bouzaidem. Nadzieje kibiców zawiódł też polski mikst Matkowski-Radwańska, który odpadł z olimpijskiej rywalizacji już w pierwszej rundzie.

21:26 - Reprezentant Polski Roman Kulesza zajął 24. miejsce w olimpijskim finale wieloboju gimnastycznego. Nasz kadrowicz zgromadził 84.165 pkt.

21:06 - Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) awansował do pływackiego finału na 200 m st. grzbietowym w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Polak uzyskał piąty czas półfinałów - 1.56,74, zajmując trzecie miejsce w swoim wyścigu.

19:48 - Agnieszka Radwańska i Marcin Matkowski przegrali z Australijczykami Samanthą Stosur i Lleytonem Hewittem 3:6, 3:6 w pierwszej rundzie miksta w olimpijskim turnieju w Londynie. To definitywne pożegnanie polskich tenisistów z trawiastymi kortami Wimbledonu.

19:02 - Agnieszka Radwańska i Marcin Matowski walczą na wimbledońskim korcie z Australijczykami. Narazie przegrywają 3:5 w pierwszy secie.

18:56 - Anna Weinzieher pozostała na 22. miejscu w klasie Laser Radial po sześciu wyścigach olimpijskich regat.

18:55 - Kacper Ziemiński pozostał na 16. miejscu w klasie Laser po szóstym wyścigu olimpijskich regat, które odbywają się u wybrzeży Weymouth. Na prowadzenie wysunął się Cypryjczyk Pavlos Kontides.

18:08 - Wicemistrzyni świata w windsurfingowej klasie RS:X Zofia Noceti-Klepacka zajmuje czwarte miejsce po czterech wyścigach olimpijskich regat, które odbywają się u wybrzeży Weymouth.

17:03 - Nasz kajakarz górski był o krok od zdobycia medalu! Mateusz Polaczyk zajął czwarte miejsce w olimpijskim finale slalomu K1. Mistrzem igrzysk w Londynie został Włoch Daniele Molmenti.

16:40 - Aleksandra Socha przegrała z Greczynką Vassiliki Vougiouką 7:15 w 1/8 finału i odpadła z turnieju indywidualnego szablistek w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

15:40 - Kajakarz górski Mateusz Polaczyk, wicemistrz świata w slalomie K1, awansował z drugim czasem do finału igrzysk olimpijskich w Londynie. Reprezentanta Polski wyprzedził tylko Słoweniec Peter Kauzer.

15:34 - Polscy badmintoniści Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak przegrali spotkanie ćwierćfinałowe z Chińczykami Chen Xu i Jin Ma.

15:24 - Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek zaliczyli dobry występ trzeciego dnia olimpijskiej rywalizacji w klasie 49er. W dzisiejszych wyścigach Polacy zajęli ósme i trzecie miejsce, co dało im awans na 12. pozycję po trzech dniach walki.

15:14 - Aleksandra Socha pokonała Kanadyjkę Sandrine Sassine 15:7 i awansowała do 1/8 finału turnieju indywidualnego szablistek. Jest pierwszą polską szermierką, która awansowała do czołowej szesnastki w Londynie.

15:00 - Rafał Dobrowolski wie już, z kim zmierzy się w 1/8 turnieju indywidualnego łuczników. Rywalem Polaka będzie Koreańczyk Jin Hyek Oh.

14:45 - Beata Bartków-Kwiatkowska zajęła 35 miejsce w eliminacyjnych zawodach w strzelaniu z pistoletu sportowego i pożegnała się z igrzyskami olimpijskimi.

14:40 - Przemyław Miarczyński zajął czwarte miejsce w czwartym wyścigu żeglarskim w klasie RS:X. Polak awansował na drugie miejsce w kalsyfikacji generalnej.

14:10 - Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wygrali 2:0 z południowoafrykańską parą Freedom Chiya - Grant Goldshmidt w spotkaniu piłki plażowej. Tym samym "biało-czerwoni" awansowali do 1/8 finału. Przeczytaj opis tego spotkania

14:08 - Przemysław Miarczyński zajął siódme miejsce w trzecim wyścigu żeglarskim w klasie RS:X. W klasyfikacji generalnej Polak jest trzeci.

12:50 - W drugim półfinale 4x200 m stylem dowolnym w pływaniu sztafeta Polek zajęła 8. miejsce. Tym samym "biało-czerwone" nie awansowały do finału.

12:30 - Pływak Marcin Cieślak (Warszawianka) odpadł w eliminacjach 200 m st. zmiennym. Polak uzyskał czas 2.0045, co dało mu 19. miejsce. Do półfinałów awansowała najlepsza szesnastka. Najszybciej ten dystans pokonał Węgier Laszlo Cseh - 1.57,20.

12:16 - Wioślarska dwójka bez sternika Jarosław Godek (AZS AWF Gdańsk) i Wojciech Gutorski (RTW Lotto Bydgostia WSG) zajęła w olimpijskim półfinale czwarte miejsce i w piątek wystąpi na torze regatowym w Eton w finale B.

12:12 - Katarzyna Kłys (Wisła Kraków) przegrała w 1/16 finału przez ippon w dogrywce z Chinką Fei Chen i odpadła z olimpijskiej rywalizacji w judo w kategorii 70 kg. Polka była aktywniejsza przez większą część pojedynku, ale nie udało się jej wykonać akcji technicznej. W dogrywce, po jednym z nieudanych ataków Kłys, Chinka wykonała trzymanie i po 10 sekundach sędzia zakończył walkę.

12:10 - Czwórka podwójna wioślarzy Michał Jeliński (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (obaj AZS Szczecin) i Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk) awansowała do olimpijskiego finału, który w piątek odbędzie się na torze regatowym w Eton.

11:50 - Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) awansował do pływackiego półfinału 200 m st. grzbietowym. Polak uzyskał czas 1.58,18 co dało mu 14. miejsce w kwalifikacjach. Do półfinałów awansowała najlepsza szesnastka. Najszybciej ten dystans pokonał Amerykanin Tyler Clary - 1.56,24.

11:39 - polska ósemka, która nie zdołała zakwalifikować się do finału A w olimpijskiej rywalizacji w wioślarstwie, w finale B pokonała na torze w Eton ukraińską osadę, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

11:32 - Polska czwórka podwójna kobiet zajęła ósme miejsce w olimpijskiej rywalizacji w wioślarstwie na torze w Eton. W finale B przegrała z osadą Nowej Zelandii. Biało-czerwone płynęły w składzie: Natalia Madaj, Joanna Leszczyńska, Kamila Soćko, Sylwia Lewandowska. Prowadziły przez większość dystansu, ale na finiszu musiały uznać wyższość rywalek. Przegrały o 0,74.

11:24 - Katarzyna Wilk (AZS AWF Katowice) odpadła w eliminacjach pływania 100 m st. dowolnym. Polka uzyskała czas 56,13, co dało jej 27. miejsce w kwalifikacjach. Do półfinałów awansowała najlepsza szesnastka.

11:22 - Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) przegrał w 1/16 finału z reprezentantem Senegalu Alexandrem Bouzaidem 9:15 i odpadł z indywidualnego turnieju szpadzistów.

11:19 - Michał Słoma (AZS UMK Toruń) zajął trzecie miejsce w półfinale D jedynek wioślarskich i awansował do finału C, w którym rozstrzygnie się rywalizacja o miejsca 13-18.

11:16 - Rezerwowa Diana Sokołowska zajęła miejsce Otylii Jędrzejczak w polskiej sztafecie 4x200 m stylem dowolnym.

10:21 - Polacy mogą dostarczyć nam dziś dużo emocji na igrzyskach olimpijskich. Czekamy na występy naszych szermierzy, badmintonistów i kajakarza Mateusza Polczyka. Zobacz pełny program dzisiejszych zmagań naszych reprezentantów na IO.