Błażej Spychalski kończy pracę jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. „Dzisiaj kończę pracę ministra, ale nadal będę wspierał Prezydenta jako społeczny doradca.” – napisał na swoim Twitterze.

"Dziękuję prezydentowi za zaufanie, którym obdarzył mnie ponad 3 lata temu! To wielka odpowiedzialność i honor służyć u Jego boku Polsce" - napisał Spychalski na swoim Twitterze.

Do jego zadań w Kancelarii Prezydenta należał m.in. nadzór merytoryczny nad Biurem Prasowym.

"Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali oraz tym, na których dobre słowo zawsze mogłem liczyć. Dziękuję moim współpracownikom, pracownikom biura prasowego. Jesteście świetnym zespołem, który każdego dnia daje z siebie wszystko! Dziękuję także dziennikarzom za codzienną współpracę" - dodał.

Jak informował wcześniej Onet, Błażej Spychalski jest bliski nominacji do zarządu Orlenu. "Według naszych rozmówców z rządu oraz z Kancelarii Prezydenta, Spychalski miałby zastąpić w zarządzie Orlenu Adama Buraka, bliskiego współpracownika Daniela Obajtka. Burak odpowiada tam za komunikację i marketing" - czytamy na portalu. Sam Spychalski dementował te informacje.

Spychalski związany z PiS-em od 2006 roku

"Związany z Prawem i Sprawiedliwością od 2006 r. Pracował m.in. w dziale Legislacji i Analiz Klubu Parlamentarnego PiS, a także w dziale Prezydialnym Klubu. Od 2011 r., przez cztery lata, był asystentem posła do Parlamentu Europejskiego Konrada Szymańskiego, a następnie europosła Janusza Wojciechowskiego. W 2014 r. został koordynatorem w dziale struktur partii PiS. Później pełnił funkcję Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim, a od 1 marca został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Wodno - Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Przez ostatnie 4 lata radny sejmiku województwa łódzkiego, członek Komisji Rozwoju Regionalnego Gospodarki Przestrzennej, Transportu i Komunikacji." - podaje Kancelaria Prezydenta.

Od 7 września 2018 r. pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.