RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Nadal zimne kaloryfery

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już ponad dobę trwa usuwanie awarii dostaw ciepłej wody do mieszkań w Czeladzi, Będzinie i Wojkowicach na Śląsku. Zepsuty kocioł grzewczy i pęknięcie głównej magistrali spowodowało wychłodzenie kilku tysięcy mieszkań.

Ciepło zaczyna powoli docierać do mieszkańców Wojkowic i Będzina. Gorzej jest jednak w Czeladzi. Ciepłe kaloryfery będą tam najprawdopodobniej dopiero jutro, ponieważ w dalszym ciągu nie udało się naprawić dużego pęknięcia na rurze ciepłowniczej.

Tego typu awarie to na Śląsku niemal codzienność. W ciągu ostatnich kilku dni problemy z ogrzewaniem mieli mieszkańcy m.in. Rybnika, Żor i Katowic.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: